Registrerade team på Swedish Perch League

 
↓ SPL‑IDNamnOm...Personer
1Team iFiske• Kjell Ideskär • Thomas Abrahamsson
2Team 08 Trassel• Anders Ehn • Björn Thunvik • Rickard Holst
3Team Armada Tackle• Kim Sahlström • Mattias Henning • Patrik Rosendahl
4Swedish Perch Mafia• Tobbe Olsson • Christian Höglund • Henrik Hellström • Max Olsson
5Team Högvarv/MillerodsVinnare av Gunki Perch Tournamet 2018 och 2019 .• Niklas Pettersson • Austin Jonsson • Robert Klarström
6Badsalt• Alexander Sandberg • Tobias Norman
7Kosmofishing• Dimitrios Lounis • Nikolas Dokalias • Oskar Åberg
8Project Fishing• Filip Skoglund • Marcus Andersson • Olle Ingvarsson • Sebastian Sedell
9Team Predator• Andreas Svahn • Mattias Sädbom
10Surböle• Jonas Öström • Mathias Walfridsson • Victor Sundin
11Fiskespecialisten Fishing• Elias Martinsson • Simon Adolfsson • Viktor Wallin
12Team Det Löser Sig• André Svensson • Emil Naskali • Fredrik Löfgren • Johan Lager • Max Lindgren
13Team Sportfiskeboden Västerås• Patrik Wirenius • Per Vinsth
14Team FishboneBildades 2012 3 Killar från Enköping med Mälaren som hemma vatten.• Rickard Eckebring • Jussi Rosvall • Patric Lindblom • Pontus Hägglund
15Ermahgerd• Ola Frykmo
16TEAM KARATEHUGG• Gustav Petersson • Magnus Lind • Martin Hansen • Mikael Petersson
17iPike-LuresBland det bästa vi vet är att fiska. Oavsett vilken art men gärna gädda. Vi älskar och tävla och har superkul i båten.• Andreas Lindström • Jesper Näsvall
18PikeVikings NORNorskt Predatorteam fra Flateby i Viken fylke. Vi er også ivrige kajakkfiskere.• Alexsander Hammer • Nils Parborg • Petter Hammer • Daniel Jarl • Ranveig Hammer
19TEAM Fremdling/AHN fishingAbborrfisket ger oss kvalitetstid.• Karl Fremdling • Alexander Henrysson • Emil Fremdling • Ellen Fremdling • Oskar Renefalk
20Team One More BaitTeamet startades 2019 genom att delta i Gunki Perch Tournament (dock endasti Nora). Eftersom det gick så bra och vi vann(!) ska vi nu delta i http://www.swedishperchtournament.se/.• Armin Nadarevic • Izet Nadarevic • Nermin Sakonjic
21Team Sniper/ÄlgenTre riktiga nybörjare med vilja att lära• Adam Bardh • Henrik Helgotsson • Torgny Bardh
22Savage Gear/EffzettFusion!• Göran Hedqvist • Patrik Carlsson • Sylvia Goscimska • Christer Olsson
23Keepin' it reel• Alexander Fischhaber • Axel Ehrling • Johan Skattberg
24Team J.E.PFör alla deltagare i teamet är sportfiske den stora passionen.• Elis Gren • Johan Gren • Peter Gren • Rasmus Karlsson
25Team Perchmeister• Harald Sundell • Marcus Bauschke • Philip Bauschke
26Bite Of Bleak• Pelle Seth • Peter Fredriksson • Tomas Norberg • Ninni Hedberg
27Team Jigster• Christoffer Carlsson • Gustav Lövgren • Joakim Gille • Joel Lek Herdin • Patrik Holmström
28Team BBL• Fredrik Andersson • Mikael Öst • Oliver Kramer • Toni Arola
29Team Marinfritid/CWC ft, sportfiskeakademin• Andreas seger • Micael ”lilleman” Enqvist • Mikael Eriksson
30Team Abborrebröderna• Didrik Stavervik • Sebastian Sjöö • Timar Mathiasson
31StorabbarnFiskare från Nyköping• Andreas Lutz • Fredrik Larsson • Magnus Nydahl
32Kridge• Kaj Sjöberg • Per Nordgren • Tobias Lundberg
33Team Freezit• Niklas Rosenqvist • Peter Tarvainen • Robert Frölund
34Team Blade• Daniel Karlsson • Jimmy Karlsson • Oliver Karlsson
36Båt & Fiske Karlskrona• Christian Bernbo • Jimmie Törnström • Johan svensson
37Karlskrona gäddhängVi är tre ungtuppar som fiskar lite då och då!• Felix Pettersson • Jens Rasmussen • Mikael Roslund • Samuel Ternelius

Totalt antal team: 36 st

Sponsorer

Arrangörer

© 2020 Fishy Tech AB. All Rights Reserved.
Facebook Login Google Login