Registrerade team på Swedish Perch League

 
↓ SPL‑IDNamnOm...Personer
1Team iFiske.• Kjell Ideskär • Thomas Abrahamsson
2Team 08 Trassel.• Anders Ehn • Björn Thunvik • Rickard Holst
3Team Armada Tackle.• Kim Sahlström • Mattias Henning • Patrik Rosendahl
4Swedish Perch Mafia.• Tobbe Olsson • Christian Höglund • Max Olsson • Simon Schörling
5Team Högvarv/Millerods.Vinnare av Gunki Perch Tournamet 2018 och 2019 .• Niklas Pettersson • Austin Jonsson • Robert Klarström
6Badsalt.• Alexander Sandberg • Tobias Norman
7Kosmofishing.• Dimitrios Lounis • Nikolas Dokalias • Oskar Åberg
8Project Fishing.• Filip Skoglund • Marcus Andersson • Olle Ingvarsson • Sebastian Sedell
9Team Predator.• Andreas Svahn • Mattias Sädbom
10Surböle.• Jonas Öström • Mathias Walfridsson • Victor Sundin
11Fiskespecialisten Fishing.• Elias Martinsson • Simon Adolfsson • Viktor Wallin
12Team DLS / ECHO Marine.• André Svensson • Emil Naskali • Fredrik Löfgren • Max Lindgren
13Team Sportfiskeboden Västerås.• Per Vinsth • Patrik Wirenius • Robert Virenius • Andreas Allöv
14Team Fishbone.Bildades 2012 3 Killar från Enköping med Mälaren som hemma vatten.• Rickard Eckebring • Jussi Rosvall • Patric Lindblom • Pontus Hägglund
15Ermahgerd.• Ola Frykmo
16TEAM KARATEHUGG.• Gustav Petersson • Magnus Lind • Martin Hansen • Mikael Petersson
17iPike-Lures.Bland det bästa vi vet är att fiska. Oavsett vilken art men gärna gädda. Vi älskar och tävla och har superkul i båten.• Andreas Lindström • Jesper Näsvall
18PikeVikings NOR.Norskt Predatorteam fra Flateby i Viken fylke. Vi er også ivrige kajakkfiskere.• Alexsander Hammer • Nils Parborg • Petter Hammer • Daniel Jarl • Ranveig Hammer
19TEAM Fremdling/AHN fishing.Vi är fiskegalningar med mälaren som hemmavatten.• Karl Fremdling • Alexander Henrysson • Emil Fremdling • Ellen Fremdling
20Team One More Bait.Teamet startades 2019 genom att delta i Gunki Perch Tournament (endast i Nora). Eftersom det gick så bra och vi till och med lyckades vinna(!) behåller vi namnet!• Armin Nadarevic • Izet Nadarevic • Nermin Sakonjic
21Team Sniper/Älgen.Tre riktiga nybörjare med vilja att lära• Adam Bardh • Henrik Helgotsson • Torgny Bardh
22Savage Gear/Effzett.Fusion!• Göran Hedqvist • Patrik Carlsson • Sylvia Goscimska • Christer Olsson
23Keepin' it reel.• Alexander Fischhaber • Axel Ehrling • Johan Skattberg
24Team J.E.P.För alla deltagare i teamet är sportfiske den stora passionen.• Elis Gren • Johan Gren • Peter Gren • Rasmus Karlsson
25Team Perchmeister.• Harald Sundell • Marcus Bauschke • Philip Bauschke
26Bite Of Bleak.• Pelle Seth • Peter Fredriksson • Tomas Norberg • Ninni Hedberg
27Team Anto Fishing.• Tommy Barklund • Anna Edwertz • Joakim Gille
28Team BBL.• Fredrik Andersson • Mikael Öst • Oliver Kramer • Toni Arola
29Team Marinfritid/CWC ft, sportfiskeakademin.• Andreas seger • Micael ”lilleman” Enqvist • Mikael Eriksson
30Team Abborrebröderna.• Didrik Stavervik • Sebastian Sjöö • Timar Mathiasson
31Storabbarn.Fiskare från Nyköping• Magnus Nydahl • Andreas Lutz • Fredrik Larsson
32Kridge.• Kaj Sjöberg • Per Nordgren • Tobias Lundberg
33Team Freezit.• Niklas Rosenqvist • Peter Tarvainen • Robert Frölund
34Team Blade.• Daniel Karlsson • Jimmy Karlsson • Oliver Karlsson
36Båt & Fiske Karlskrona.• Christian Bernbo • Jimmie Törnström • Johan svensson
37Karlskrona gäddhäng.Vi är tre ungtuppar som fiskar lite då och då!• Felix Pettersson • Jens Rasmussen • Mikael Roslund • Samuel Ternelius
38Team Lirka.• Aki Seppälä • Albert Fejza • Anel Dedovic • Gregor Bergquist • Tom Olsson Liljeholm
39Team Size Matters.3 St. medlemmar som fiskar främst abborre.• Daniel Karlsson • Henrik Pettersson • Oscar Staffe
40Team PPZ/Fox Rage.• Patrik Jakobsson • Amir Hosseini • Christopher Eklund • Marcus Eriksson
41Team FFiske.• Richard Lundin • Jörgen wallerström • Roger Wallerström • Pontus Thorell Johansson
42Team Success.• Denis Fracila • Peter Lagerhult • Fabian Lagerhult • Simon Andersson
43Team08City.Vi är tre äldre herrar, Fredrik, Mattias och Daniel som helt enkelt bara älskar att fiska.• Daniel Sundin • Fredrik Modigh • Mattias Larsson
44Team Fish & Chips.• Edvin kark • Niklas kark • William kark
45Team Dgn.Team_dgn @instagram• Alexander fernström • Gustav östholm • Oskar Johansson • Rickard karlsson • William peltekis
46Miekofishing.• Anders fröbom • Anders Jansson • Jonas Henniger • Karl Henniger • Magnus Härdin
477 Hugg.• Ivan Hellmark • Marcus Fernström • Samuel Schaffer
48Madafanglers.• Calle winnberg • Lukas rauvala • Mikael kindberg
49Team tidofishing.• Ruben thysk • Jesper Dahlin • Paul von Schinkel • Victor synnerborn
50Team Guleböj.2 korta å en lång! Antal borretävlingar: 2st Meriter: 1a Abborre DM väst 2020 3a Bunn SPT 2021• Mathias Bergendahl • Christoffer Bergström • Stefan Magnusson
51Team X.• Oliver Kramer • Oskar Pettersson • Robert Carlsson
52Team Knickedickerna.• Kim Diop • Max Lönnqvist • Robin Klintefalk
53Trubbel o problem.• Anton Persson • Axel sköld • Filip Lindh • Hampus Zimmerblad • Simon Svensson

Totalt antal team: 52 st

Sponsorer

Arrangörer

© 2020 Fishy Tech AB. All Rights Reserved.
Facebook Login Google Login